Haltere. Nicu Vâlcu și Narcis Papolți, medalii de bronz la Campionatul European de Juniori

Înca o medalie pentru România la Campionatele Europene de Juniori II Youth U17 și U15, desfășurate la Chișinău Arena. Sportivul Nicu Vilcu, CSM Bistrita, a castigat medalia de bronz la stilul smuls, cu 130 Kg. La aruncat si la total Vilcu s-a clasat pe locul IV cu 150 Kg si 280 Kg. Felicitări si mult succes în continuare, Nicu!
Narcis Papolți, legitimat la CSM Bistrița, a obținut medalia de bronz la Campionatele Europene de Juniori II Youth U17 și U15, desfășurate la Chișinău.
Tânărul a concurat la categoria 55kg Youth, obținând bronzul la stilul aruncat cu 116 kg. El a mai cucerit locul 4 la stilul smuls și la total, cu 96 și 212 kg.
Felicitările noastre, Narcis!
Adelina Lorinț a participat pentru prima data la un campionat european de haltere. Tânăra sportivă a obținut 3 locuri 5 în cadrul categoriei de 49 kg (U15).
Sportivii de la CSM Bistrița sunt antrenați de Ovidiu Fătu și Adrian Chivu.