A fost relansată “Cupa Transilvaniei”: Aur, argint şi bronz pentru judoka de la Drumarul Bistriţa

Andrei Popescu

Sâmbătă, 24 iunie, la Cluj-Napoca, a fost relansată, după o pauză de câţiva ani, “Cupa Transilvania”, acum la cea de-a 17-a ediţie. O competiţie la un moment dat foarte puternică şi cu siguranţă va ajunge din nou în acel punct. Clubul de judo Drumarul Bistriâa a fost prezent la această competiţie cu 15 sportivi, aceţtia fiind însotiti de domnii antrenori Pop Ioan şi Hoha Pop Sorin, şi câţiva părinţi. Micuţii au avut parte de meciuri bune ţi interesante şi, pentru unii dintre ei, a fost un test bun înainte de Finala Campionatului Naţional pentru categoria de vârstă U12, care se va desfăşura la Bacău în perioada 30 iunie – 1 iulie.