Liga Florilor, et.12-a: Rapid Bucureşti - CSM Bistriţa 22-29 (9-11)

CSM Bistriţa s-a impus la Bucureşti la finele unei partide pe care a dominat-o  cel puţin la nivel tehnic dar şi de abordare. Scorul final de 22 la 29 dă voie fetelor lui Paşca să spere că vor juca duminică, 21 ianuarie, acasă, de pe locul 5, asta în cazul în care, Corona Braşov va pierde meciul cu SCM Craiova din această etapă . Altfel, cele două formaţii se vor întâlni faţa în faţă chiar la Bistriţa, în etapa a 13-a, fix de la 16:30, duminică.

--------

O primă repriză care a început greu, cu foarte puţine goluri înscrise în primele 15 minute. S-a jucat greoi, liniile de atac s-au lovit de foarte multe ori de porţi foarte bine apărate. CSM Bistriţa a început să înscrie mai mult după ce a dat drumul la un joc supercombinativ. Oricum, la finele primei runde, consemnăm un scor de 9 la 11, adică un meci echilibrat.