Gloria Bistriţa - CS Turnu Severin, 0-0

Gloria Bistriţa şi CS Severin au remizat, scor 0-0, după un meci cu multe faze periculoase la cele două porţi.

Deja este retrogradată, Gloria nu s-a predat. Mai mult, a avut parte şi de o evoluţie foarte bună a lui Ema Dolha, care a scos mai multe şuturi grele, dar şi un penalty. Lovitura de pedeapsă executată de Florin Costea, în minutul 51, a fost acordată după ce Pouye l-a faultat în careu pe Hasanovici.

În minutul 85, atacantul formaţiei CS Turnu Severin Joel Thomas a fost eliminat după ce a primit al doilea cartonaş galben pentru un fault la Pouye.

Severinenii rămân pe locul 16, dar în sezonul următor se vor alătura Gloriei în liga secundă, fiind una dintre formaţiile care nu au primit licenţa.

Echipele de start:

Gloria: Dolha - Ţîrcă, Hlinca, Kanon, Stroe - Enescu, Pouyet - Oprea, Cubilla, Chiţu, Curtuiuş
Rezerve: Albuţ, Berceanu, Iordache, Feher, Radu, Dos Santos, Ciofu

Severin: Hotoboc - Dănănae, Tătaru, Asanovici, Djalilov - Neacşa, Hasanovici, Crăciun, Olah - Thomas, Fl. Costea
Rezerve: Panagopoulos, Brata, Roman, Bălău, Poiană, Biris, Fruntelată