Handbal, junioare I

LPS Bistriţa a remizat, 27-27, cu CSS Viitorul Cluj

Handbalistele de la LPS Bistriţa au terminat la egalitate, 27-27, partida disputată duminică, în compania formaţiei CSS Viitorul Cluj, contând pentru etapa a doua a Campionatul Naţional de Handbal rezervat junioarelor I.

“A fost un meci tensionat, cu multe răsturnări de situaţie, dar cu şansă am reuşit să obţinem un punct în urma acestui meci. Din păcate, suferim încă din cauza lipsei de concentrare la finalizare”, precizează antrenorul Radu Moldovan.

La această partidă, Moldovan le-a avut în teren pe Augusta Săsărman, Daciana Hosu, Diana Ungureanu –portari, Lavinia Titieni (2 goluri marcate), Bianca Zegrean, Cristina Laslo (4), Ana Maria Gabor (4), Monica Şutu (2), Cristina Cămărăşan (2), Andra Sabău, Cristina Ciorean (1), Claudia Pop (4), Denisa Hangan (6), Roberta Chira (2), Mihaela Pop.

La pauză, scorul era de 13-13, bistriţencele conducând în repriza a doua şi la trei goluri diferenţă, însă pe finalul partidei au fost depăşite, egalarea venind în urltimul minut.

În etapa a III-a, programată în 27 octombrie, LPS Bistriţa va întâlni acasă pe CSS Odorhei.