Handbal feminin. Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud, învinsă de Corona Braşov

CS Gloria 2018 Bistriţa-Năsăud rămâne cu doar 6 puncte, după  cinci etape disputate în Liga Florilor. În această după-amiază, fetele noastre au fost învinse, scor 21-24, de ASC Corona 2010 Braşov.

La pauză, Gloria a condus cu 12-9, fiind egalate la 19, în minutul 50. Echipa oaspete a preluat conducerea, în ultimele 10 minute, Bistriţa reuşind să maiînscrie doar de două ori.

Au marcat pentru CS Gloria 2018 BN – Nicoleta Dincă (5), Almudena Rodriguez (4), Laura Pristăvița (4), Valentina Ardean Elisei (3), Szilvia Szabo (2), Oana Țiplea (2), Magdalena Paraschiv (1).

”Ar fi trebuit să reușim să păstrăm ritmul. Din păcate ne-am pierdut luciditatea, mai ales în ultimele 12 minute și aici s-a făcut diferența”, a declarat Horațiu Pașca, antrenor principal CS Gloria 2018 Bistrița - Năsăud.