Bogdan Florean şi Daniel Floare, pe podiumul Naţionalelor de atletism de la Piteşti

La finele săptămânii, la Piteşti a avut loc Campionatul Naţional de Atletism Juniori I,  sportivii de la LPS Bistriţa, antrenaţi de Alina Cucerzan, reuşind importante clasări pe podium.

În proba de 3000 m obstacole, Bogdan Florean  a cucerit medalia de bronz, cu timpul de 9:38.78.
            Daniel Floare a terminat tot pe locul III proba de 800 m, fiind cronometrat în 1:55.26. În aceeaşi probă, Traian Musteaţă a fost al VI-lea, însă primul la categoria juniorilor II (născut în 2000).

Ştafeta de  4 x 400m – în componenţa Robert Pâslaru, Bogdan Florean, Daniel Floare, Traian Musteaţă  - a ocupat locul IV.

Este ultima competiţie programată de Federaţia Română de Atletism – cu excepţia Naţionalelor de alergare montană de la Vatra Dornei – sportivii urmând o binemeritată perioadă de refacere.