Tenis de masă! Mihai Nagy, campion național la dublu, vicecampion la simplu și bronz la dublu mixt!

Mihai Nagy este vicecampion național la categoria U15 la tenis de masă, titlu cucerit la Campionatul Național Individual de la Arad. În finală, l-a întâlnit pe Robert Istrate (CSA Steaua București) - partenerul său din proba de dublu masculin, alături de care a câștigat  titlul național și care din păcate l-a învins pe Mihai în proba individuală cu scorul de 3-2.
Mihai Nagy s-a calificat în ultimul act al întrecerii de simplu, după ce l-a învins cu 3-0 pe Matei Bendescu (tur 1); 3-1 pe Tudor Nemeș (tur 2); 3-0 Andrei Tîbîrna (optimi); 3-1 pe Alexandru Iordan (sferturi de finală) și 3-2 pe Matei Eparu (semifinală).

Vă reamintim că sportivul nostru antrenat de Alex Dincă și Mihaela Șteff este campion național în proba de dublu masculin – alături de Robert Istrate și medaliat cu bronz în cea de dublu mixt, unde a jucat împreună cu Iarina Precup.