Gloria a pierdut cu 0-1 meciul de la Severin

CS Severin a trecut de Gloria Bistrița, scor 1-0, în prima partidă a etapei a XV-a. CS Severin obține primul succes în această ediție de campionat după cinci rezultate de egalitate și este acum la doar două puncte în spatele Gloriei Bistrița.

Gazdele au făcut cel mai bun meci din acest sezon, ratând numeroase ocazii la poarta lui Dolha, în special în repriza secundă. Oricum, Dolha a făcut minuni în poarta bistriţenilor, a apărat un penalty şi a mai avut cel puţin 5 intervenţii salvatoare în cele 90 de minute ale întîlnirii.

Până la urmă, în minutul 82, Neacșa l-a învins pe Ema Dolha cu un șut înșelător din lovitură liberă.

CS Severin: Marinescu - Mitici, Durimel, Dandea, Giurgiu - Buleică, Moutinho, Golici, Zaharia - Vancea, Thomas.
Rezerve: Şteţca, Bălău, Gugu, Dragalina, Neacşa, Kader, Arnăutu

Gloria Bistriţa: Dolha - Peteleu, Kanon, O. Ionescu, Reano - P. Anton, Romario - Predescu, Ayza, Zahiri - Curtuiuş.
Rezerve: Bota, Trestenicu, Ţîrcă, Layo, Feher, Traşcă, A. Enes