Fotbal. Echipa comunei Şanţ, pe podium la Cupa Satelor! Mihai Andronesi, jucătorul turneului!

Comuna Dumbrăvița din Timișoara este noua câștigătoare a Cupei Satelor, ediția 2021/2022! Formația timișoreană s-a impus în ultimul act în fața celor de la Șura Mare, scor 2-0! Echipa comunei Şanţ a cucerit locul 3, o mare performanţă pentru fotbalul din judeţ. Mai mult, Mihai Andronesi a fost declarat jucătorul turneului.
"Premiul meritat cu turneul pe podium competiția, câștigând astfel o experiență VIP la un meci al echipei naționale U21! Felicitări întregii echipe pentru prestația de la turneul final!", a transmis primarul comunei Şanţ, Marian Forogău.

Locul 8: Mârșani (DJ)

PREMIILE pentru echipele clasate pe podium!

Premiu locul I – ” Experiență alături de “tricolorii U21”. Lotul echipei câștigătoare, împreună antrenorul și primarul comunei de apartenență al echipei vor însoți echipa națională de fotbal U21 a României cu ocazia unei partide disputate în deplasare.

Premiile II și III – lotul echipei câștigătoare, împreună cu antrenorul și primarul comunei de apartenență vor beneficia de o experiență VIP cu ocazia unei partide disputate pe teren propriu de echipa națională de fotbal U21 a României.