Extratereştii au câştigat Campionatul de minifotbal Gloria 100! Patrik Ştefan, cel mai bun jucător! Lucian Trif, cel mai bun portar!

Campionatul de Minifotbal "Gloria 100" şi-a stabilit câştigătorii, după trei zile, cu 64 de echipe participante şi peste 1000 de jucători din întregul judeţ.
Duminică seara, festivitatea de premiere a fost oficiată de președintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud - Emil Radu Moldovan, vicepreședintele Consiliului Județean Bistrița-Năsăud - Ciprian Kecskes- Simionca și directorul Clubului Sportiv Gloria 2018 Bistrița-Năsăud - Eugen Cosma.
"Fotbalul e un sport de echipă care ne învață ce este responsabilitatea, dedicarea, fairplayul. La finala de minifotbal, organizată la Baza Sportivă RAOUL, dedicată sărbătoririi Centenarului GLORIA 100, am premiat echipele finaliste, pasionații de fotbal și Glorie.
Felicitări, tuturor echipelor pentru efortul depus, dar mai ales echipelor finaliste și jucătorilor lor.
Trofeul a fost câștigat de echipa Extratereștii, iar locul II de echipa EMI Corporation.
Premiul pentru cel mai bun jucător a fost câștigat de Patrik Ștefan, iar premiul pentru cel mai bun portar a ajuns la Trif Lucian.
O finală plină de extaz, ce ne-a ținut pe toți cu sufletul la gură în tribune! Mult succes tuturor jucătorilor și felicitări pentru că ați jucat din toată inima.
Felicitări, Raul Borșoș, arbitrilor și tuturor celor implicați. A fost o competiție pe cinste, la nivelul celor 100 de ani de Gloria", a transmis preşedintele Consiliului Judeţean Bistriţa-Năsăud, Emil Radu Moldovan.