CS Gloria 2018 BN, depășită de Rapid București. Urmează partida cu Râmnicu Vâlcea

Partida dintre CS Gloria 2018 Bistrița-Năsăud și CS Rapid București s-a încheiat cu scorul de 21-24, după ce la pauză tabela de marcaj a arătat 10-10. În primele 10 minute ale reprizei a doua, echipa noastră nu a reușit decât un gol, astfel că rapidistele s-au distanțat la trei goluri. A fost apoi o cursă de recuperare, în minutul 57, erau doar două goluri diferență, dar nu s-a mai putut obține nici măcar un punct.
Au înscris: Nicoleta Dincă- 5 goluri, Jovana - 5, Almudena Rodriguez - 2, Florina Chintoan- 2, Meike Schmelzer-2, Ana Maria Iuganu- 2, Laura Moisa - 2, Alexandrina Cabral Barbosa- 1.
Etapa viitoare, Gloria întâlnește în deplasare pe ocupanta locului 3, SCM Râmnicu Vâlcea, ocupanta locului 3. Partida este programată miercuri, de la ora 18 și va fi transmisă de TVR 1. Ultima etapă din tur va avea loc pe 29 ianuarie, când întâlnim pe CSM Deva, ultima clasată.

După 11 etape, Gloria este pe locul 10, cu 13 puncte, cu 276 goluri marcate și tot atâtea primite.