Atletism. Sebastian Tomoiaga, locul III în prima etapă a Naţionalelor pentru juniori II

În acest sfârşit de săptămână, la Bucureşti s-a desfăşurat prima etapă a Campionatului Naţional de atletism pentru juniori II. Cel mai bun rezultat obţinut de atleţii bistriţeni i-a aparţinut lui Sebastian Tomoiaga, de la CSM Bistriţa, care s-a clasat al III-lea în proba de 3000 m. Elevul antrenorului Dragoş Mihali a obţinut timpul 9:32.94, asta chiar dacă este doar la categoria juniori III şi a alergat alături de sportivi de categorie mai mare.

Ioana Marc de la CSM Bistriţa (antrenor Maria Pîntea Ciobănică) a terminat a VIII-a în proba de 1500 m şi a X-a în proba de 800 m, rezultate bune înregistrând şi Diana Arieşan, de la LPS Bistriţa (antrenor Edit Mogyorosi).